Projekt Zdravé ďasná

Naša trieda sa zapojila do projektu dentálnej hygieny - Zdravé ďasná v spolupráci so študentami Lekárskej fakulty v Košiciach, budúcimi stomatológmi. 
Sponzormi a zároveň garantami bola spoločnosť Cura prox, ktorá poskytla deťom zubné kefky Curaprox 2ks, pohár na vodu a počas trvania a realizácie projekty aj darčekové predmety ako rôzne nálepky, omaľovánky, pexeso. 
 
Deti absolvovali štyri stretnutia, kde sa naučili správnu techniku čistenia zubov aj prakticky pod odborným dozorom študentov, z prezentácií a prednášok sa dozvedeli viac o starostivosti  a hygiene nielen zubov, ale aj jazyka a celej ústnej dutiny. Mali možnosť vidieť modely chrupu, primeranou formou im boli vysvetlené pojmy s ktorými sa ešte nestretli, názorné veku primerané prezentácie boli určite pre deti prínosom, ako aj všetky činnosti realizované v rámci tohto projektu
 Ten bol hlavne zameraný   hlavne na prevenciu vzniku kazov, upozernenie na správnu výživu, rozprávanie o práci stomatológov, odstránenie strachu pred zubármi a dôležitosť pravidelnej návštevy zubára, ale hlavne naučenie sa hravým spôsobom správnej  techniky čistenia zúbkov. 
Deťom sa takéto vyučovanie páčilo, boli aktívne, veľa sa pýtali, spontánne reagovali, zapájali sa do činností. 
 
V závere každého stretnutia získali certifikát a upomienkové darčeky.

Projekt Zdravé ďasná